Biały kolor w aranżacji wnętrz – wszystko co warto wiedzieć

Opublikowano: Sie 19 2018 Autor: Michał
symbolika koloru białego

Biel należy do najmodniejszych kolorów we współczesnej aranżacji. Szczególnie chętnie stosowana jest w nowoczesnych wnętrzach, gdzie liczy się świeżość, przestronność i aranżacyjny umiar. Sprawdza się zarówno na ścianach, jak i w wyposażeniu.

Biały kolor ścian

Czy biały kolor ścian jest modny? Architekci wnętrz często słyszą to pytanie. W odpowiedzi zwracają uwagę, że biel wspólnie z szarością i beżem od kilku sezonów znajduje się w czołówce najmodniejszych barw. Ich spopularyzowaniu pomogło rosnące zainteresowanie nowoczesnymi aranżacjami. Biały kolor ścian króluje chociażby w stylu skandynawskim, minimalistycznym czy industrialnym. Pojawia się jednak często także w pomieszczeniach zainspirowanych Prowansją, wzornictwem rustykalnym, a nawet klasycznymi rozwiązaniami. Biel ma bowiem to do siebie, że stanowi eleganckie i zarazem uniwersalne tło dla mebli oraz dodatków. Można ją śmiało łączyć ze wszystkimi innymi kolorami, przez co pasuje do różnych wnętrz. Jej dodatkowym atutem jest także optyczne powiększenie pomieszczenia, co przydaje się zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach. Wybierający białą farbę do pokrycia ścian zyskują także możliwość późniejszego modyfikowania wystroju. Zmiana wyposażenia nie będzie problemem, podobnie jak przemalowanie wnętrza na inny kolor.

Białe kolory ścian i białe meble

Takie połączenie wydaje się nie mieć większego sensu z uwagi na zdecydowaną dominację jednego koloru. Jednak w praktyce biel z bielą tworzą bardzo dobry efekt wizualny. Meble i ściany nie zlewają się, zwłaszcza jeżeli wyposażenie będzie uzupełnione ciemniejszym blatem czy wyrazistymi uchwytami. Poza tym białe kolory ścian występują w różnych odcieniach, przez co można je dowolnie łączyć z posiadanymi meblami. Jeżeli stworzony w ten sposób efekt wydaje się zbyt zimny, rozwiązaniem będą cieplejsze dodatki i akcesoria. Do najmodniejszych obecnie barw należą granat, bordo, kolor śliwkowy i miodowy. Cudownie komponują się z białym tłem, dlatego warto wkomponować je w aranżację. Kilka poduszek na kanapie w salonie, narzuta w sypialni czy pojemniki na żywność w kuchni zmienią wnętrze nie do poznania. Ponadczasowym rozwiązaniem jest także uzupełnienia bieli czarnymi dodatkami. Z kolei zwolennicy oryginalnych aranżacji mogą wprowadzić do swoich białych wnętrz czerwone czy zielone akcenty. Biały kolor stylowo prezentuje się także w połączeniu z szarością, którą można zastosować na podłodze w postaci paneli czy płytek. Przewaga tych dwóch barw jest często spotykana w modnych, nowoczesnych wnętrzach. Więcej inspiracji znajdziecie tutaj: https://www.sniezka.pl/jak-wybrac-kolor/symbolika-koloru-bialego-jak-go-uzywac-w-aranzacji-wnetrz

O autorze

Dodaj komentarz