Mity związane z bezprzewodowymi alarmami

Opublikowano: Lip 30 2016 Autor: Andrzej

Zanim kupimy cokolwiek do naszego domu czytamy w Internecie opinie na temat danej rzeczy. Zdania są oczywiście podzielone, na forach tworzą się dyskusje, ale jest kilka mitów, które trzeba obalić, zanim internauci w zupełności znienawidzą bezprzewodowe systemy alarmowe. Pierwszy mit dotyczy kosztów utrzymania takiej instalacji alarmowej, oraz żywotności baterii. Przez korzystanie ze starych rozwiązań utarło się, że baterie trzeba często wymieniać, ponieważ już po krótkim użytkowaniu do niczego się nie nadają. Nic bardziej mylnego, aktualne konstrukcje tych urządzeń pozwalają na korzystanie z nich nawet od trzech do pięciu lat.

Niepewna łączność i zabawki, które nie chronią

Ludzie są przewrażliwieni na punkcie łączności bezprzewodowej. Uważają, że jest niepewna, ponieważ pamiętają doświadczenia ze starymi rozwiązaniami wyposażonymi tylko w jednokierunkową transmisję. Niestety przy takich rozwiązaniach nie można było sprawdzić czy informacja, jaką wysłaliśmy dotarła w całości. Nawet najmniejsze, przypadkowe zakłócenia powodowały, że najważniejsze informacje zaginęły w eterze. Na szczęście te czasy się skończyły, ponieważ aktualnie bez problemu możemy łączyć się pomiędzy urządzeniami. Dzięki takiemu systemowi każda otrzymana informacja musi być potwierdzona, a jeżeli nie jest, wysyłana jest po raz kolejny. Niestety na rynku jest wiele podróbek urządzeń alarmowych z Chin, które nie spełniają swojej roli. Dlatego właśnie uznane są za zabawki, a nie urządzenia chroniące nasze mienie.

Mały wybór urządzeń bezprzewodowych na rynku

Ostatnim mitem do obalenia jest taki, że gama urządzeń alarmowych bezprzewodowych jest bardzo ograniczona. Nic bardziej mylnego. Otóż, jeszcze kilka lat temu za bezprzewodowe urządzenia uznawało się czujki ruchu i otwarcia drzwi w połączeniu z pilotem zdalnego sterowania i syreną alarmową. Obecnie na rynku znajdziemy przynajmniej piętnaście typów urządzeń bezprzewodowych. Dzięki temu możemy dopasować urządzenie do swoich potrzeb, a także stworzyć inteligentny Dom.

Aby sprawdzić możliwości dostępne na rynku, najlepiej odwiedzić witrynę jednego ze sklepów internetowych, czyli ASD, aby przekonać się jak szybko i łatwo jesteśmy w stanie stworzyć alarm bezprzewodowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
O autorze

Dodaj komentarz