Przygotowania do malowania mieszkania – poradnik

Opublikowano: Lip 11 2019 Autor: Michał

planowanie kosztorysu remonntu

Pomalowanie całego mieszkania to nie lada wyzwanie. Nieco łatwiej mają ci, którzy jeszcze nie zdążyli się wprowadzić. Puste wnętrza nie wymagają przenoszenia mebli, choć zapewne trzeba będzie zdemontować tam gniazdka i włączniki. Jeżeli planuje się remont użytkowanego mieszkania, nie obejdzie się bez gruntownego planu działania. Na czas malowania z wybranego pomieszczenia trzeba wynieść jak najwięcej rzeczy, a pozostałe dokładnie zabezpieczyć.

Cena malowania za metr to także czas

Ekipom remontowym przybywa klientów, ponieważ ci ostatni nie chcą tracić własnego czasu. Wolą iść do pracy i zarobić na profesjonalnie przeprowadzony remont niż podejmować się go samodzielnie. Takiemu podejściu nie sposób odmówić racjonalności. Z drugiej strony, własnoręczne odświeżenie swoich czterech kątów to powód do dumy. A jeżeli poprzedzi je dokładne oszacowanie kosztów i czasu pracy, cena malowania mieszkania za metr może być znacznie niższa niż rachunek wystawiony przez fachowców. Ułatwione zadanie mają posiadacze nowych nieruchomości, kupionych wprost od dewelopera. Współczesne budownictwo bazuje na zupełnie innych materiałach niż dawniej. Co za tym idzie, wykańczanie wnętrz jest znacznie łatwiejsze. Dotyczy to także malowania, z którym powinien poradzić sobie także amator prac remontowych.

Ile kosztuje malowanie mieszkania – indywidualny budżet remontowy

Ostateczny koszt malowania mieszkania zależy od wielu czynników. Kluczowym jest wspomniana już kondycja ścian. Te postawione w nowoczesnej technologii nie wymagają zbyt dużych nakładów czasu i środków. W starszym budownictwie malowanie często musi zostać poprzedzone gruntowaniem, a nawet tynkowaniem. Odpowiedź na pytanie, ile kosztuje malowanie mieszkania, zależy też od pory rok. Wiosną i latem ekipy remontowe mają na ogół więcej zleceń. Jeżeli z odświeżeniem wnętrza można poczekać, warto zarezerwować sobie termin jesienią lub zimą. I ponegocjować z wykonawcą. Z wyższymi kosztami muszą liczyć się klienci, szukający fachowców na ostatnią chwilę. Dodanie ekstra zlecenia do zapełnionego grafiku może się udać, ale będzie wiązało się z podniesioną stawką. Rozbieżności cenowe za malowanie mieszkania są spore i zależne od doświadczenia, a także renomy danej ekipy remontowej. Nie bez znaczenia pozostaje region działania. W dużych miastach generalnie jest drożej, więc należy spodziewać się wyższych cen za usługi wykończeniowe. Zlecając malowanie całego mieszkania, ma się jednak silniejszą pozycję negocjacyjną. Warto to wykorzystać. A przede wszystkim sprawdzić ceny oferowane przez różnych wykonawców. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.sniezka.pl/poradniki/porady-techniczne/w-jaki-sposob-obliczyc-cene-malowania-mieszkania-poradnik

O autorze

Dodaj komentarz