Jak przyłączyć się do kanalizacji

Opublikowano: Lut 15 2016 Autor: Andrzej

Jak pokazują statystyki, wiele gospodarstw domowych, wciąż nie jest podłączonych do sieci kanalizacyjnej . Wszelkiego typu odpady płynne, jakie w tych gospodarstwach powstają, są więc odprowadzane do szamba, które cyklicznie musi być opróżniane. Nie jest to zbyt komfortowe i zazwyczaj osoby, które w takich domach mieszkają, marzą, aby sieć kanalizacyjna, obejmująca ich budynki wreszcie powstała.
Dzięki wejściu do Unii Europejskiej, te marzenia spełniają się coraz częściej. A wszystko dlatego, że poszczególne gminy, mogą składać wnioski o pieniądze, dzięki którym kanalizacja może powstać. Bardzo zbliża nas do Europy, gdzie jest ona standardem.
Ale samo pozyskanie pieniędzy to nie wszystko. Należy jeszcze wykonać szczegółowe plany, które muszą zostać zatwierdzone przez specjalistów, wybrać firmę która będzie wykonywała pracę, itd. Również sama realizacja dostarcza wielu trudności. Bardzo często na drodze sieci kanalizacyjnej stają rzeki, strumyki, ulice, czy jakieś budynki , których nie możemy wyburzyć. Na całe szczęście, dzisiejsza technologia pozwala radzić sobie z takimi problemami, chociaż i tak wymagają one pewnych dodatkowych nakładów.

Jak pokonuje się przeszkody?

Aby pokonywać przeszkody naturalne, takie jak rzeki, czy przeszkody wybudowane ręką człowieka, do których zaliczamy na przykład drogi, w dzisiejszych czasach wykonuje się przewierty sterowane . Są to podziemne kanały, wykonywane za pomocą głowicy wiercącej. Za jej pomocą, operator który nią steruje, może wwiercać się na dowolną głębokość i dzięki temu może pokonywać wszelkiego rodzaju przeszkody, bez ich niszczenia. Głowica wykonująca przewiert, ma specjalne sensory , które informują operatora o rodzaju materiału, jaki aktualnie pokonuje, o swojej temperaturze i o jeszcze innych elementach, które składają się na całość. Materiał, który powstaje na skutek wiercenia, jest wypłukiwany na zewnątrz, skąd może być wywieziony. Nie ma go zbyt dużo, gdyż w wyniku pracy, powstaje tylko niezbyt duży otwór, do którego po wykonaniu zadania wkłada się rurę kanalizacyjną.
Można się domyśleć, że przewierty zrewolucjonizowały wykonywanie sieci kanalizacyjnych. I nie tylko. Można w ten sposób wykonywać wodociągi, czy kłaść kable telefoniczne czy energetyczne. Praktycznie wszędzie, gdzie istnieje potrzeba wykonania prac „podziemnych”, głowica wiercąca spisuje się znakomicie. Tego typu przewierty, znacznie przyspieszają wykonanie pracy, oraz bardzo ograniczają jej koszty, gdyż nie potrzeba do tej czynności wielu osób, czy specjalistycznego ciężkiego sprzętu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
O autorze

Dodaj komentarz