Rodzaje paneli słonecznych

Opublikowano: Maj 21 2016 Autor: Dawid

Ogniwa fotowoltaiczne występujące w kilku, kilkunastu, bądź nawet kilkudziesięciu elementach, tworzą panel słoneczny, który okazuje się wystarczającym elementem do przetwarzania energii słonecznej w elektryczną, o odpowiednim napięciu. Tak przynajmniej głosi jedna z dziedzin nauki, której nazwa to fotowoltaika.

Jakie panele są najpopularniejsze

W ofercie firm zajmujących się sprzedażą takich elementów, wyróżnia się co najmniej kilka rodzajów paneli. Jednym z nich jest panel monokrystaliczny. On zbudowany jest z wielu ogniw, a każde z nich tworzy jednorodny kryształ krzemu. Połączone w jedną całość tworzą panel, wystarczający do pozyskania energii o odpowiednim napięciu, umożliwiającym wykorzystywanie jej w zasięgu gospodarstwa domowego.

Istnieją również panele polikrystaliczne. Jego budowa jest dość prosta. Składa się z dużej ilości ogniw, zbudowanych z niewielkich kryształów krzemu. Tak tworzone są panele, które swoim wyglądem przypominają zaszronioną szybę. Jednak należy zaznaczyć, że jest to rozwiązanie mniej wydajne niż poprzednie panele. Ich koszt jest w miarę atrakcyjny, a proces wytworzenia energii mniej skomplikowany.

Panele amorficzne to również kolejny ich rodzaj, który wyróżnia się zupełnie inną struktura krzemu. W tym przypadku krzem osadzany jest na szkle, dlatego też nie można tu mówić o pojedynczych ogniwach. Z pewnością każdy miał okazję widzieć takie panele w zegarkach albo kalkulatorach które działają na naturalne światło. Jednak wykorzystuje się je również w celu pozyskania energii dla budynków chociażby mieszkalnych.

Z dokładną ofertą, opisem oraz parametrami zapoznasz się w serwisie internetowym firmy Soldar, w kategorii Panele słoneczne

[Głosów:0    Średnia:0/5]
O autorze

Dodaj komentarz