Salon – oryginalne, najmodniejsze zestawienia kolorów!

Opublikowano: Lis 23 2018 Autor: Michał
kontrastujące zestawienia kolorów

Aranżacja salonu stanowi nie lata wyzwanie. Rynek wnętrzarski zmienia się dynamicznie, a stworzenie czegoś nowatorskiego często wręcz graniczy z cudem. W sklepach stacjonarnych oraz w sklepach internetowych można znaleźć ogromne ilości farb o ciekawych odcieniach. Niestety bardzo często położenie farby na ścianie ukazuje zupełnie inny kolor niż ten, który widoczny był na próbniku. Dlaczego tak się dzieje? Kolor farby może inaczej prezentować się na dużej ścianie, niż na małym próbniku, gdzie przedstawiony jest jedynie skrawek koloru. Pamiętajmy również o tym, że farby na próbnikach kładzione są zazwyczaj na biały podkład, a farba w domu kładziona jest na poprzedni kolor, jaki widoczny był na ścianie. Poznaj ciekawe zestawienia kolorów do salonu!

Biel, szarość i czerń

To trio pokochały miliony. Do takiego zestawienia kolorów można z powodzeniem dobierać ciekawe dodatki, które często dostępne są w wielu ciekawych kolorach. Z bielą, szarością i czernią może dobrze wyglądać praktycznie każdy kolor. Dzięki temu można zmieniać dodatki w zależności od pory roku, zbliżających się świąt lub własnego humoru. Przykładowo w czasie świat Wielkanocnych, warto uzupełnić taki styl żółtymi poduszkami i świecami, a w przypadku świąt Bożego Narodzenia poszewki można zmienić na czerwone, dodać lampki i voila! Warto rozważyć tutaj ścianę dominującą. Wiele osób decyduje się na białą cegłę, grafit oraz surowe drewno. Brzmi znajomo? Oczywiście! To podstawy stylu skandynawskiego!

Grafit i fuksja

Te dwa kolory doskonale się przenikają. Grafit wydobywa z pokoju mrok, jednak fuksja doskonale przełamuje nieco ciemny jego charakter. Niestety w przypadku wyboru takich kolorów konieczne jest zadbanie o dobrego oświetlenia pokoju. Ważne są tutaj duże okna, które sprawiają, że światło z zewnątrz może wnikać do środka pokoju i oświetlać go. Jeżeli chodzi o dodatki, to również może być w tym przypadku spory problem, gdy nie każdy kolor współgra z tym zestawieniem barw.

Beże i brązowa cegła

Taki styl z pewnością doda nieco ciepła nawet najzimniejszemu pomieszczeniu. Takie zestawienie barw wręcz perfekcyjnie będzie prezentowało się w salonie. Warto zainwestować w różne dodatki, najlepiej z kolorze złota. Na ścianach umieścić można obrazy ze złotymi ramami, duże lampy obszyte brązowymi lub beżowymi tkaninami i nudny z pozoru zestaw kolorów staje się jedyny w swoim rodzaju! To propozycja dla tradycjonalistów, którzy chcieliby jednak unowocześnić swoje wnętrze, jednak nie mają odwagi zdecydować się na jaskrawe kolory ścian! Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku pod adresem: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/kontrastowe-kolory-w-salonie-poznaj-najlepsze-zestawienia

[Głosów:0    Średnia:0/5]
O autorze

Dodaj komentarz