Styl vintage – czy sprawdzi się w mieszkaniu?

Opublikowano: Lut 14 2019 Autor: Michał
jadalnia w stylu vintage

Czy lubimy powracać pamięcią do dawnych czasów? Zdecydowanie tak. Podobnie jak uwielbiamy oglądać filmy, które nawiązują tematyką, strojami aktorów i rekwizytami, do jakiejś oddalonej od nas czasowo epoki. Lubimy nieco przenosić się w czasie, jest to swego rodzaju oderwanie się od rzeczywistości. Coraz częściej takie przeniesienie się w czasie, jest widoczne również w naszych domach. Kupujemy lampy w stylu retro, jakieś meble, niekiedy również i ciuchy. Czasem całe pomieszczenia dekorujemy i urządzamy tak, by nawiązywały do innych czasów.

Jadalnia – czy styl vintage do niej pasuje?

Do jakich pomieszczeń w naszym domu najbardziej pasuje styl vintage? Tak naprawdę nie ma na to pytanie odpowiedzi, ponieważ pasuje on do każdego pomieszczenia. Musimy mieć jednak określoną wizję, by dobrze to wszystko urządzić. Rzeczy w stylu vintage, muszą mieć przynajmniej dwadzieścia lat, byśmy mogli określać je tym mianem. Jednak nie muszą być one z tego samego okresu czasowego, może je dzielić nawet kilka wieków. Nie muszą być to również oryginały, czyli bardzo drogie obecnie antyki. Mogą być to rzeczy stylizowane, postarzane meble itp. Wiele osób marzy o jadalni w stylu vintage. Czy taki styl jednak do niej pasuje? Zdecydowanie tak. W jadalni możemy bowiem umieścić mnóstwo małych elementów, które będą idealnie uzupełniać przestrzeń. Może być to zastawa stołowa, może jakiś fotel, a nawet zwykły wazon na kwiaty. Zazwyczaj to właśnie takie niewielkie elementy sprawiają, że dane pomieszczenie faktycznie zaczyna być nasycone danym stylem.

Gdzie możemy poszukiwać rzeczy w stylu retro?

Czy łatwo jest urządzić jadalnię w tym stylu? I tak, i nie. Dużo zależy przede wszystkim od naszego szczęścia. Jak już to wcześniej zostało wspomniane, jadalnia styl vintage musi mieć jak najbardziej kompletny. Muszą być tam zatem retro sztućce, szklanki, cała zastawa stołowa. Wiele małych elementów, których kompletowanie nie jest oczywiście łatwym zadaniem. Jednocześnie na rynku mamy obecnie mnóstwo rzeczy, które określamy właśnie mianem vintage. Można je zakupić na stronach internetowych, pchlich targach, bardzo często na lokalnych grupach sprzedażowych. Wiele osób sprzedaje tego typu rzeczy za bezcen, ponieważ wydają im się one zbyt staromodne. Mogą jednak stanowić idealne uzupełnienie naszej jadalni. Styl retro jadalnii musi mieć kompletny, ale nie wszystko musimy kupować używane. Czasem całe wystawy w sklepach są wypełnione takimi właśnie retro meblami i dodatkami. Możemy zatem bez zbędnego wysiłku, wszystko gotowe zakupić w sklepie. Więcej informacji na temat stylu vintage znajdziecie w tym poradniku: https://www.sniezka.pl/jak-wybrac-kolor/jak-urzadzic-wnetrze-jadalni-w-stylu-vintage

O autorze

Dodaj komentarz