Stylowy pokój dla rodzeństwa

Opublikowano: Wrz 8 2018 Autor: Michał
stylowy pokój dla rodzeństwa

Aranżacja pokoju dla dziecka zawsze nastręcza sporo problemów i dylematów, jednak dopiero stając przed koniecznością urządzenie wnętrza dla rodzeństwa zaczynamy rozumieć co to prawdziwe wyzwanie. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby w takiej sytuacji przygotowanie dwóch osobnych wnętrz, jednak w dzisiejszych czasach, kiedy większość z nas mieszka na ograniczonej przestrzeni w blokach, często jest to nierealne. Na szczęście jednak sprawa nie jest zupełnie przegrana. Więcej nawet, przy odrobinie wysiłku możemy stworzyć stylowy pokój dla rodzeństwa w różnym wieku.

Pokój dla rodzeństwa – aranżacje

O ile urządzenie wnętrza dla rodzeństwa we w miarę zbliżonym wieku nie jestem jeszcze takie trudne, to sprawy znacznie się komplikują, jeżeli mamy do czynienia z dziećmi w różnym wieku, na przykład przedszkolnym i szkolnym. W takim wypadku do głosu dochodzą nie tylko różne zainteresowania, ale również obowiązki. Starsza pociecha musi się uczyć, czytać, odrabiać zadania domowe, podczas gdy młodsza myśli głównie o zabawie. Mając to na uwadze, trzeba pomyśleć o jakimś sensownym podziale przestrzeni, zwłaszcza, że dzieci, nawet te najbardziej ze sobą zżyte, również potrzebują nieco prywatności. Najprostszym i najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest oczywiście postawienie ścianki działowej, jednak sprawdzi się ono tylko jeżeli posiadamy duży pokój dla rodzeństwa. A i tu nie zawsze… Co zatem, jeżeli musimy podzielić mały pokój dla rodzeństwa? Możemy oczywiście wytyczyć strefy stawiając w wyznaczonym miejscu regał lub inny mebel, ale możemy również postawić na meble modułowe. Łóżko pełniące na przykład jednocześnie rolę biurka, półki i placu zabaw pozwoli zaoszczędzić sporo przestrzeni, a przy tym jego ciekawa forma na pewno przypadnie dzieciom do gustu. Pamiętajmy jednak aby nie przesadzać z ilością sprzętów, musimy bowiem zadbać o pozostawienie wolnej przestrzeni, która będzie służyła do zabawy.

Pokój dla rodzeństwa – dodatkowe uwagi

Urządzając wnętrze dla dwójki dzieci najlepiej przejrzeć katalogi w poszukiwaniu pokój dla rodzeństwa inspiracje. Bez względu jednak na to, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, pamiętajmy, że musi ono być funkcjonalne i przede wszystkim bezpieczne. Wszystkie meble i sprzęty powinny posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty, ponieważ tylko wtedy mamy pewność, że w ich produkcji nie wykorzystano żadnych niebezpiecznych dla zdrowia naszych pociech materiałów. Ponadto, znacznie lepiej decydować się na przedmioty wytworzone w Unii Europejskiej, ponieważ obowiązujące na jej terenie normy są znacznie bardziej restrykcyjne niż na przykład w Chinach. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/pomysl-na-pokoj-dla-rodzenstwa-w-roznym-wieku-inspiracje

O autorze

Dodaj komentarz