Szybkie odnowienie ściany – wszystko co trzeba wiedzieć

Opublikowano: Cze 20 2019 Autor: Michał

szybkie odnowienie mieszkania

Nie trzeba dużych remontów w domu, by nasze mieszkanie wyglądało o wiele lepiej. Najlepszym sposobem na znacznie lepszy wygląd mieszkania lub domu do odnowienie ścian. Efekt może nas naprawdę zaskoczyć i to przy niewielkich kosztach.

Jak szybko i tanio odnowić ściany?

Odnowienie ścian nie musi nas dużo kosztować. Przy położonej na ścianach gładzi szpachlowej wystarczy często jedynie pomalowanie ich na nowy kolor. Jeśli zależy nam na całkowitej zmianie w wyglądzie ścian, dobrym pomysłem będzie np. fakturowanie ścian. czyli sprawienie, by jedna ściana w pomieszczeniu lub wszystkie ściany posiadały ciekawą fakturę. Uzyskamy to za pomocą tynku strukturalnego. Na jego podstawie łatwo nam będzie uzyskać ciekawy efekt, a przede wszystkim taki, który będzie wyglądał bardzo dobrze przy dużym oświetleniu. Tynk strukturalny kładziemy szpachlą na przygotowanej wcześniej powierzchni ściany. Póki jest on nie zaschnięty możemy za pomocą szpachelki lub specjalnej packi tworzyć ciekawe wzory, np. pionowe pasy. Po zastygnięciu pozostaną one jako wgłębienia, a sam tynk można później pomalować na dowolny kolor. Jeśli na ścianach mamy widoczne nierówności, dobrym pomysłem będzie położenie tapety. Unikajmy jednak wtedy tzw. fototapet, do których ściany powinny być specjalnie przygotowane. Idealne będą za to strukturalne tapety o grubszej fakturze. Dzięki nim ściana będzie wydawała się równa i prosta. Taką tapetę możemy położyć w widocznym miejscu, niekoniecznie w całym pomieszczeniu. Jeśli obawiamy się, że nasze ściany będą często obijane, np. na korytarzu, możemy zdecydować się na położenie drewnianych paneli, które również można malować na dowolny kolor. To wspaniały pomysł na odnowienie przedpokoju. Panele takie mocuje się za pomocą specjalnego kleju i nie potrzeba do tego fachowców. Nie są również drogie, zwłaszcza jeśli wybierzemy panele wykonane ze sklejki.

Czym odnowić ściany?

Zastanawiając się czym odnowić ściany, najlepiej oprzeć się na prostych i dostępnych środkach, takich jak nowa farba, tapeta, ale również wałki do malowania dekoracyjnego. Do odnowienia przedpokoju, czy salonu nie zawsze potrzebny jest generalny remont. Przy gładkich ścianach wystarczy ich pomalowanie za pomocą farby dekoracyjnej, wykonanie ciekawego wzoru za pomocą wałków dekoracyjnych z wyżłobionymi wzorami. Można z ich pomocą wykonać proste dekoracyjne wzory w różnych układach. Pionowe pasy bardzo pomogą optycznie zwiększyć przestrzeń. Będzie to dobry pomysł na dekorację niewielkich pomieszczeń lub korytarza. Więcej informacji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Śnieżka: https://www.sniezka.pl/poradniki/porady-techniczne/jak-odnowic-sciane-z-kominkiem-poradnik-krok-po-kroku

O autorze

Dodaj komentarz