Zarządzanie budynkami i ludźmi

Opublikowano: Sty 11 2016 Autor: Piotr

Przygotowanie remontu, dbanie o trawniki, sprawne domofony, dyscyplinowanie niesfornych sąsiadów, dbanie o szczelne instalacje i bezpieczne kominy to przykładowe elementy działalności związanej w zarządzaniem nieruchomościami. To też wiele innych sfer działalności związanych z administracją, prawem, księgowością, remontami, sprawami technicznymi i międzyludzkimi. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że każdy budynek ma swoich „opiekunów” w postaci zarządcy nieruchomością.

Czym jest zarządzanie nieruchomościami

Zarządzanie nieruchomościami to bardzo ważna działalność, opierające się na zawodowym wykonywaniu czynności administracyjnych i wielu innych. Czynności te są oczywiste i zlecone przez właściciela nieruchomości, którym może być wspólnota mieszkaniowa albo indywidualna osoba. Zawód ten nie jest przypadkową działalnością, ale ma swoje korzenie w ustawie o gospodarowaniu nieruchomościami. Ustawa ta określa wszystkie zasady tego zawodu i definiuje standardy zawodowe. Warto pamiętać, żeby wykonywać ten zawód trzeba posiadać odpowiednią licencję, gdyż jest to zawód regulowany.

Miasta, a w nich

Pełno jest miast wartych odkrycia, które można zwiedzać bez końca bo są nowoczesne, ładne, estetyczne i przemyślane. Tak działa dobre zarządzanie nieruchomościami.

Jeśli zarządcy dbają o nieruchomości i wspólnoty żyje się zdecydowanie lepiej – bezstresowo i spokozarządzanie nieruchomościami5jnie, bo nie trzeba się martwić, że znowu klatka brudna, tynk odlatuje i śmierdzi niebezpiecznie czymś.

Pieniądze są ważne szczególnie, gdy potrzeba remontować, remontować i znów remontować, że czasami jest tak, że miasta przez lata były miejscami niedofinansowanymi, zupełnie zapomnianymi i beznadziejnymi, w których nikt nie chciał mieszkać oraz nikt nie chciał zwiedzać ich turystycznie.

Dobry przykładem

Idealnym przykładem pozytywnych zmian jest Łódź, która przez dwadzieścia lat była miastem widmo, z którego absolutnie wszyscy mieszkańcy chcieli uciec.

Dlaczego?

Bo nie było pieniędzy na rozpadające się kamienice, na odnawianie prawdziwych architektonicznych perełek, które przyciągnęłyby turystów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
O autorze

Dodaj komentarz