Kolory relaksu w Twoim domu

Opublikowano: Sie 26 2017 Autor: Michał

Różnorodność charakterów przekłada się na odmienność, z jaką ludzie urządzają wnętrza swoich mieszkań. Dla jednych uporządkowana przestrzeń jest jak tlen dla organizmu i tylko w takiej potrafią funkcjonować. Inni natomiast, preferują artystyczny nieład. Jedno jest pewne, większość z nas pragnie wnętrza, w którym będzie mogła po prostu odpocząć i nabrać dystansu do świata zewnętrznego. Powinno zatem być tak urządzone, by wzmagało poczucie relaksu. A wybór koloru do nadania pomieszczeniu odpowiedniego charakteru, jest wręcz priorytetowy.

Wnętrze relaksem malowane

Szept nocy, wodny masaż czy choćby sekretne wyznanie – już same nazwy farb budzą przyjemne skojarzenia i wyzwalają pozytywne emocje. Łazienka pomalowana w odcieniu relaksacyjnej kąpiel, pobudzi zmysły zarówno kojącym kolorem farby, jak i jej niezwykle sugestywną nazwą. W łazience otulonej w ten subtelnie rozmyty szaroniebieski kolor, poczujesz się jak w domowym SPA. Możesz pobawić się z aranżacją tego wnętrza i uzupełnić je modnymi ostatnio kaflami 3D, wielkimi lustrami, motywami drewna i całym mnóstwem świec, by ocieplić ten urodowy zakątek.

Możesz też puścić bardziej wodze fantazji i dodać do relaksacyjnego koloru nieco aranżacyjnego pazura. Gdy zdecydujesz się na ciemne, grafitowe kafle, akcent koloru farby zostawisz tylko w wybranym fragmencie łazienki, a całość uzupełnisz pikowanym fotelem, obitym aksamitną, czarną tapicerką otrzymasz buduarowe wnętrze, będące synonimem luksusu i elegancji. Dla spotęgowania wrażenia tajemnicy warto zastosować takie oświetlenie, które stworzy wszechogarniający półmrok. W takiej łazience kąpiel w pianie będzie prawdziwym rytuałem.

Nastrojowe oświetlenie wzmaga poczucia relaksu

Dla zachowania poczucia wyjątkowości naszej domowej strefy relaksu, warto zastanowić się nad jej właściwym oświetleniem. Nie może być ono zbyt ostre i nachalne, gdyż zgubimy efekt relaksacyjnego odprężenia, misternie budowany przez kolory i dodatki. Światło musi być subtelne, jak kropla rosy o poranku, a jednocześnie funkcjonalne i precyzyjnie skierowane, ułatwiające korzystanie z pomieszczenia. Łazienka wymaga zatem kilku rodzajów źródeł świetlnych i choć niezależnych od siebie, to doskonale się uzupełniających. Właściwie rozplanowane oświetlenie uwydatni relaksacyjne walory kolorów zastosowanych we wnętrzu.

Dobierając kolory do pomieszczeń, gdzie głównym wyznacznikiem ma być komfort ich użytkowania i wszechogarniające poczucie odprężenia, dobrze jest wybrać barwy, które działają uspokajająco na nasze zmysły. Podpowiedzi dotyczących relaksacyjnych połączeń kolorystycznych szukaj w poradniku marki Śnieżka: 5 pomysłów na mieszkanie w stonowanych, relaksujących barwach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
O autorze

Dodaj komentarz