Płytki i panele winylowe – atrakcyjna alternatywa dla kamienia naturalnego

Opublikowano: Lut 27 2017 Autor: Michał
Płytki podłogowe we wnętrzach

Granit czy marmur prezentują się naprawdę bardzo atrakcyjnie jako wykończenie podłóg, ale niestety są też bardzo drogie i wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jednak wtedy, gdy zależy ci na uzyskaniu estetycznego efektu kamienia naturalnego we wnętrzu, nie musisz wcale decydować się na jego zakup – atrakcyjną alternatywą są płytki i panele winylowe.

Zainteresowanie winylowymi materiałami przeznaczonymi na podłogi rośnie z roku na rok. Wielu z nas kojarzy je tylko z wykładzinami PCV, ale obecnie do dyspozycji jest znacznie więcej propozycji z wykorzystaniem polichlorku winylu. Są to również płytki i panele LVT, czyli Luxury Vinyl Tiles, które powstają z wysokiej jakości winylu. Gwarantuje on ich wysoką wytrzymałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także na wilgoć, dlatego mogą być one używane bez problemu także w kuchniach i w łazienkach.

Płytki podłogowe we wnętrzach

Winyl twardy i piękny jak kamień

Aktualnie producenci materiałów tego rodzaju oferują je w wielu interesujących wariantach wzorniczych. Przykładowo płytki Expona, jednej z najbardziej popularnych marek, można znaleźć w wariantach drewnopodobnych, a także jako płytki przypominające naturalny kamień, w tym granit czy marmur w wielu odcieniach. W ten sposób, znacznie taniej i wygodniej, można przygotować w pomieszczeniach elegancko prezentującą się podłogę.

Doskonałe do całego domu i nie tylko

Płytki i panele winylowe znajdują obecnie bardzo szerokie zastosowanie. Są one wykorzystywane między innymi domach i mieszkaniach – jak już wspomnieliśmy, mogą być też zamontowane w pomieszczeniach narażonych na wilgoć, ale również wykorzystywane są w obiektach użyteczności publicznej, na przykład w sklepach, salonach sprzedażowych, hotelach, restauracjach, biurowcach.

Płytki Expona w biurze

Płytki Expona w biurze, źródło: podlogi-expona.pl

Przystępne ceny płytek winylowych

Zarówno płytki Expona, jak i również innych producentów wyróżniają się przystępnymi cenami. Zwykle za metr kwadratowy płytek winylowych trzeba będzie zapłacić około 70-120 złotych w zależności od wybranego wzoru oraz marki. To wobec tego znacznie niższa cena od kamienia naturalnego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
O autorze

Dodaj komentarz