3 inspiracje na ścieżkę w ogródku

Opublikowano: Mar 24 2018 Autor: Michał
Ścieżki w ogrodzie

Ogród zwykle jest bardzo miłym dodatkiem do domu jednorodzinnego. Jako zewnętrzna część domostwa, stanowi swojego rodzaju wizytówkę zarówno dla Ciebie jak i dla odwiedzających Cię gości. Z tego też powodu warto zadbać o to, aby okolice twojego domu były zadbane i dopieszczone w najmniejszym szczególnie. Oczywiście nie każdy musi lubić prace ogrodowe ale nie każdy ogród wymaga tez dużo czasu i sił. W tym artykule przedstawie za to 3 pomysły na to, w jaki sposób urządzić ścieżki i dróżki w ogrodzie.

Resztki kamieni

Czasami po remontach lub zrobieniu murku, który oddziela nasz ogród od sąsiedztwa, pozostają niepotrzebne resztki kamienia, z którymi nie wiadomo co można zrobić. Czemu nie wykorzystać ich do budowy dróżki w ogrodzie? Z całą pewnością będzie dawać to doskonały, naturalny efekt! Wykorzystanie kamienia, który jest tworem samej matki natury sprawi, że Twój ogród nie będzie wyglądał sztucznie i oczywiście kamień będzie doskonale pasował do drewnianych mebli ogrodowych, jeśli na takie się zdecydujesz.

Drewniany bruk

Drewno od wielu wieków służy człowiekowi za budulec wszelkiego rodzaju. Jego uniwersalność pozwala na budowę całych domów! Czemu więc nie wykorzystać jego właściwości do zbudowania ścieżki, która doda elegancji oraz sprawi, że ogród będzie wyglądał bardzo naturalnie. Dodatkowo taka ścieżka będzie doskonale odznaczać się na tle zielonej trawy wokół i przede wszystkim, będzie odpowiednio twarda, aby pod ciężarem ciała, nic się nie zapadało. Oczywiście musicie pamiętać, że drewno może ostatecznie nie być tak odporne na działanie warunków atmosferycznych, dlatego warto je odpowiednio
zaimpregnować. O impregnacji drewnianych ścieżek i dróżek możecie poczytać pod adresem: https://www.vidaron.pl/poradnik/impregnacja-drewnianego-bruku-w-ogrodzie-poradnik.

Kreatywny beton

Wprawdzie beton jest coraz mniej uważany pośród specjalistów od architektury ogrodów, nie zmienia to jednak faktu, że można go doskonale wykorzystać. Przez długi czas był to najczęściej wykorzystywany budulec do budowy właśnie dróżek i podjazdów. Oczywiście niezbyt dobrze może wyglądać prosta ścieżka, prowadząca od furtki pod drzwi domu. Na szczęście rynek wyszedł naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i można dostać bardzo ciekawe formy, które pomogą w zaprojektowaniu niezwykle ciekawego chodnika. Formy takie pozwalają na stworzenie fantazyjnej drogi, która zdecydowanie poruszy wyobraźnię gości oraz dużo będzie mówiła o inwencji twórczej samych gospodarzy! Co więcej, można się pokusić o różnego rodzaju kolory betonu, aby ożywić ogród. W końcu im do natury wniesiemy więcej magii tym lepiej!

[Głosów:0    Średnia:0/5]
O autorze

Dodaj komentarz