Zdrowo zmalowane – farby dbające o nasze zdrowie

Opublikowano: Lip 27 2017 Autor: Michał

Obecnie temat zdrowia jest dla nas bardzo ważny. Dbamy o to jak się odżywiamy, czym pielęgnujemy naszą skórę, ile wody pijemy. Wiele czasu i energii wkładamy w atrakcyjny wygląd, zdrowie i formę. Ważną rolę w naszym życiu odgrywa też aktywność fizyczna. Pamiętamy o tym sami lub przypominają nam czasopisma czy programy telewizyjne. Wiele też robimy, by nasze otoczenie było jak najbardziej przyjazne dla naszego zdrowia. Zapewniamy więc właściwy poziom higieny w mieszkaniu.

Dbamy o nie sprzątając je, odkurzając. Stosujemy różne środki czystości, które nie są obojętne dla naszego zdrowia. Jesteśmy wręcz otoczeni chemią, którą trujemy nasz organizm. Ale czy jesteśmy świadomi jak bardzo istotna jest jakość powietrza, którym oddychamy? Mało kto wie jak o nie zadbać. Jak zapobiegać chorobom, podrażnieniom, skutkom ubocznym naszej codzienności?

Oczyść atmosferę w domu

Wybierając farbę do wnętrz, warto zabawić się detektywa i niemalże z wielką lupą Sherlocka Holmesa śledzić napotkane tropy. Przeznaczmy czas nie tylko na wybór idealnego koloru, lecz także na przeczytanie składu danej farby. Możemy też poprosić o pomoc specjalistę w sklepie. Farba powinna dbać o powierzchnię, na którą zostanie położona, być odporna na ścieranie oraz na plamy. Jednak to wciąż za mało. Szukajmy farby, która ma w standardzie oczyszczanie powietrza w mieszkaniu – takiej, która jest hipoalergiczna. Zawiera w składzie cząsteczki srebra, chroniące powierzchnię przed rozwojem bakterii. Farbę, która chroni powłokę przed rozwojem grzybów i pleśni. A jeśli znajdziemy też właściwości antystatyczne, pozwalające zaoszczędzić czas, gdyż kurz będzie osadzał się rzadziej, odtańczmy taniec zwycięzcy i ochoczo biegnijmy z nią do kasy. Zwłaszcza, gdy odznacza się również niską emisyjnością różnorodnych lotnych substancji, które wraz ze schnięciem farby ulatniają się do wnętrza. Wówczas możemy mieć pewność dokonania właściwego wyboru. A przede wszystkim ochrony naszych bliskich.

Czyste powietrze w mieszkaniu

Zwiększona odporność farby na zmywanie i szorowanie przyda się w każdym pomieszczeniu, nie tylko w pokoju dziecka. Choć tu, w istocie, jest wręcz niezastąpiona. Objawy niepohamowanej kreatywności dziecka, przejawiającej się w pisaniu po ścianach można z łatwością zmyć, nawet silnymi detergentami, bez uszczerbku na pierwotnym kolorze ściany. Z przyczyn oczywistych, sprawdzi się też choćby w kuchni. A także w sypialni, gdy mamy łóżko bez zagłówka, a lubimy poczytać przed snem i ciągle wycieramy poduszkami ścianę.

Jeżeli planujesz akurat remont sypialni lub pokoju dziecka, a Wasze zdrowie jest dla Ciebie priorytetem skorzystaj z porad ekspertów marki Magnat: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/farba-oczyszczajaca-powietrze-do-sypialni-i-pokoju-dziecka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
O autorze

Dodaj komentarz